Place zabaw ponownie otwarte. Są jednak nowe zasady zabawy i wypoczynku

2020-06-26 16:31 DR
Place zabaw w Nowym Sączu ponownie otwarte
Autor: MOSIR Nowy Sącz Place zabaw w Nowym Sączu ponownie otwarte

Na taką wiadomość dzieci z Nowego Sącza czekały od dawna. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył place zabaw, którymi zarządza. Także Miasteczko Rowerowe przy ulicy Nadbrzeżnej.

Warto jednak pamiętać, że nadal mamy zagrożenie koronawirusem.  Pracownicy MOSiR będą prowadzić odkażanie urządzeń, jednak także rodzice proszeni są o współpracę oraz współodpowiedzialność za pociechy. Na miejskich placach zabaw obowiązują też nowe zasady zabawy i wypoczynku.

Konieczne jest zachowanie bezpiecznej 2 metrowej odległości, a gdy to jest niemożliwe rezygnację z zabawy. Nie jest wskazane spożywanie posiłków oraz napoi w trakcie zabawy. Należy bezwzględnie pamiętać o higienie rąk dziecka oraz opiekuna każdorazowo w trakcie oraz po zakończonej zabawie na placu zabaw. Nie zaleca się angażowania w opiekę nad dzieckiem korzystającym z placu zabaw osób powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi - wyjaśnia Marcin Rojna szef MOSIR Nowy Sącz.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Oprócz placów zabaw w Nowym Sączu działają też inne obiekty, którymi zarządza MOSIR. To między innymi boiska i hale sportowe, korty tenisowe, kryta pływalnia czy pumptrack. Wszędzie jednak obowiązują nowe zasady, które wymusiła sytuacja związana z koronawirusem.