Pilnujmy bagaży na lotniskach, bo możemy mieć problemy. Przypomina Straż Graniczna.

2022-07-10 10:42
Pilnujmy bagaży na lotniskach.  Przypomina straż graniczna
Autor: KOSG w Nowym Sączu Pilnujmy bagaży na lotniskach. Przypomina straż graniczna

O tym nie mogą zapominać Ci, którzy w najbliższych dniach planują podróż samolotem. Na lotniskach pilnujmy swoich bagaży. Torba, walizka czy plecak zostawiony bez opieki na pewno zainteresuje pracowników lotniska.

Taka interwencja może oznaczać poważne problemy. Nie tylko dla samych podróżnych, ale też całego portu lotniczego. Tylko podczas pierwszego lipcowego weekendu pirotechnicy Straży Granicznej do zostawionych bez opieki bagaży byli wzywani kilka razy.

Przyczyną interwencji były pozostawione bez opieki dwie walizki oraz torba podróżna. Konieczne było wyznaczenie stref bezpieczeństwa, użycie specjalistycznego sprzętu oraz psa służbowego. Pirotechnicy Straży Granicznej musieli sprawdzić, czy bagaże nie zawierają niebezpiecznej zawartości. Wszystkie czynności wymagały zaangażowania aż 16 funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie-Balicach - mówi Michał Tokarczyk z karpackiego Oddziały Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w bagażach nie było niebezpiecznych przedmiotów. Udało się również uniknąć opóźnień w ruchu lotniczym.

Informujemy, że każdy pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa i musi zostać sprawdzony. Związane jest to z koniecznością wszczęcia odpowiednich procedur bezpieczeństwa - dodaje Tokarczyk.

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi

Warto też pamiętać, że są też mandaty. Za zostawienie bagażu na lotnisku bez opieki można dostać nawet 500 złotych kary.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE