Pierwszy mecz już rozegrany. Nowe boisko sportowe pojawiło się na mapie Sądecczyzny

2020-07-30 18:00 DR
Kolejne nowe boisko sportowe pojawiło się na mapie Sądecczyzny. Tym razem w Piwnicznej
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Kolejne nowe boisko sportowe pojawiło się na mapie Sądecczyzny. Tym razem w Piwnicznej

Z nowego boiska sportowego można już korzystać w Piwnicznej-Zdroju. Taki obiekt powstał przy Domu Wczasów Dziecięcych, którym zarządza sitarstwo powiatowe w Nowym Sączu.

Zmiana jest bardzo duża, bo do tej pory przy Domu Wczasów Dziecięcych był stary, mocno zniszczony i wysłużony plac z popękanym asfaltem. Teraz na małych sportowców czeka bezpieczna poliuretanowa nawierzchnia, na której można rozgrywać mecze, a kibice mogą bezpiecznie oglądać sportowe zmagania z wygodnych trybun.

To dla dzieci i młodzieży przybywających do nas z całej Polski naprawdę wielki dzień. Nowy obiekt, który powstał w niespełna 3 miesiące zachwyca. Bardzo cieszy nas, jako nauczycieli i wychowawców, ale przede wszystkim dzieci. Nowe boisko pozwoli nam na prowadzenie zajęć sportowych w naprawdę komfortowych warunkach – mówi Urszula Janusz dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju.

Posłuchaj Urszuli Janusz dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju.

Przebudowa boiska przy DWD w Piwnicznej-Zdroju kosztowała ponad 284 tysiące złotych. Powiat otrzymał dofinansowanie z województwa małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa” w kwocie 152 tysięcy złotych.

Inwestycja obejmowała podniesienie terenu płyty boiska o około metr, wykonanie bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, budowę chodników z kostki brukowej oraz odwodnienie terenu, wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów. Wokół pojawiły się ławki, trawniki i wyposażenie sportowe. Obiekt ma powierzchnię 362 metrów kwadratowych.