Parowa lokomotywa i zabytkowe wagony znowu w trasie.  Mamy weekend z pociągiem retro

i

Autor: Darek Ryś Parowa lokomotywa i zabytkowe wagony znowu w trasie. Mamy weekend z pociągiem retro

Region

Parowa lokomotywa i zabytkowe wagony znowu w trasie. Mamy weekend z pociągiem retro

2023-09-23 14:00

Dla starszych to powrót do przeszłości, a dla młodszych fajna atrakcja. Pociąg retro znowu wyjechał na tory. W ten weekend taki skład pojawi się na dwóch trasach. Z Nowego Sącza do Muszyny i Krynicy, a także z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic.

Do tej pory takie kursy organizowano w wakacje na linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka. W tym roku zaczęła się jednak przebudowa tej trasy, dlatego zmienił się też termin wycieczek i kierunki, gdzie pociąg retro dojeżdża.

W ten weekend pociąg retro będzie można spotkać w Dolinie Popradu, a także na trasie z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic. Skład pociągu zestawiony jest z zabytkowej lokomotywy parowej z 1943 roku, a także historycznych wagonów z lat 20 - 70 XX wieku.

Posłuchaj pasażerów i organizatorów przejazdu

Na pasażerów będzie czekać nie tylko przejazd zabytkowym pociągiem, ale też przeróżne atrakcje. Między innymi pikniki peronowe, koncerty czy kuchnia regionalna. Na pokładzie są też przewodnicy PTTK.  Jest też czas na zwiedzanie miast, w których pociąg  zatrzymuje się na dłużej.

QUIZ na przysłowia jesienne. Sprawdź, czy jesteś w tym mistrzem. Brawa za 7 punktów!

Pytanie 1 z 9
Uzupełnij brakujące słowo: "Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy ... pełna kieszeń"

W tym roku takich kursów było już kilka. Pociąg retro przejechał już trasę z Tarnowa do Żabna czy z Tarnowa do Tuchowa. Kolejne kursy są planowane na 8 października i 11 listopada.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE