Parkingowa rewolucja czeka Nowy Sączu. Jakie zmiany i od kiedy?

2022-07-16 10:34
Nowy Sącz wymienia parkometry.  Nowy system ruszy jeszcze w wakacje
Autor: Darek Ryś Nowy Sącz wymienia parkometry. Nowy system ruszy jeszcze w wakacje

Nowoczesne i łatwe w obsłudze. Takie będą nowe parkometry, które pojawią się w Nowym Sączu. Montaż urządzeń ma się zacząć już w najbliższych dniach, a całość powinna być gotowa do 15 sierpnia.

Parkometry, które teraz stoją w mieście są mocno wysłużone i przestarzałe. Wielu kierowców narzeka też, że działają wolno i są trudne w obsłudze. Teraz takich problemów już nie będzie. Nowe maszyny, które wybrało miasto będą już nowoczesne i intuicyjne.

W nowych parkometrach zapłacimy nie tylko monetami, ale też kartami czy aplikacjami mobilnymi. Maszyny są zasilane tradycyjną energią elektryczną, ale też energią słoneczną. Parkometry będą też obsługiwać Kartę Nowosądeczanina, która pozwala parkować za darmo przez 90 minut. Są też ułatwienia dla obcokrajowców, bo komunikaty mogą być wyświetlane w pięciu językach. Między innymi po angielsku, niemiecku, ukraińsku czy po słowacku.

Posłuchaj prezydenta Nowego Sącza oraz przedstawiciela firmy, która zamontuje nowe parkometry

Pierwsze nowe parkometry na ulicach miasta pojawią się już na przełomie lipca i sierpnia. W sumie Nowy Sącz wymieni prawie 50 maszyn. Wymiana maszyn razem z siedmioletnią obsługą będzie kosztować około 2 milionów złotych. Parkometry, z których teraz korzystają kierowcy w Nowym Sączu zamontowano prawie 10 lat temu. 

Za wymianę urządzeń odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które zarządza strefą płatnego parkowania w Nowym Sączu.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Poradzisz sobie z tymi wyrazami? 12/15 osiągną tylko nieliczni!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... jak to napiszecie?

Parkowanie w Nowym Sączu jest płatne od godziny 8:00 do 16 od poniedziałku do piątku. Są dwie strefy. Droższa „A” oraz tańsza „B”. W strefie “A” jest około 240 miejsc, a w strefie “B” około 450.

W mieście działają też 3 place parkingowe, na których obowiązują inne zasady. To parking przy ulicy Romanowskiego, w okolicach Rynku Maślanego, przy ulicy Matejki, a także przy ulicy Grybowskiej. Tam nie ma parkometrów, a opłaty pobierane są także w soboty.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE