Pandemia nie przeszkadza w pomaganiu. Zobacz jak to się robi w Krynicy Zdroju

2021-04-04 11:46 DR
Pandemia nie przeszkadza w pomaganiu.  Udowodnili to uczniowie z Krynicy Zdroju
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Pandemia nie przeszkadza w pomaganiu. Udowodnili to uczniowie z Krynicy Zdroju

Już od ponad 20 lat działa Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. Pomimo pandemii i zdalnego nauczania, uczniowie oraz opiekunowie nie rezygnują i cały czas organizują różne akcje charytatywne.

Jak zawsze dużym wyzwaniem dla wolontariuszy są święta. Zarówno Boże Narodzenie, jak i Wielkanoc, bo wtedy akcji pomocowych organizuje się najwięcej. Tak było też w tym roku.

Szczególnie w okresie przedświątecznym ludzie starsi potrzebują pomocy. Uczniowie Szkolnego Klubu Caritas włączyli się więc między innymi w akcję Parafialnego Zespołu Caritas i dostarczyli im wielkanocne paczki świąteczne. Jest wielu mieszkańców Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowości, którzy nie wychodzą z domu, są chorzy i wymagają takiej pomocy - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju.

Uczniowie z Krynicy Zdroju na swoim koncie mają wiele akcji pomocowych. Na przykład z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów młodzież angażuje się w pisanie listów do osób starszych i chorych przebywających w Domach Pomocy Społecznej, Zakładów Opiekuńczo - Leczniczych i Hospicjów.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie zbierali też pluszaki dla dzieci z domów dziecka. W sumie zebrano prawie 1400 pluszaków oraz około 100 kilogramów słodyczy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście?Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl