Pająki i skorpiony z całego świata można oglądać w Nowym Sączu [ZDJĘCIA, FILM]

2022-09-28 7:27

Ponad 40 gatunków pająków i skorpionów z całego świata można oglądać w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Ruszyła tu nietypowa wystawa, na której dowiedzieć się o tym, jak prowadzić hodowlę, ale też poznać bliżej te nietypowe zwierzęta.

Chętni mogą potrzymać na ręce ptasznika

Ptaszniki, skorpiony oraz inne egzotyczne zwierzęta można obejrzeć w galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. W jednym z boksów odbywa się wystawa. W terrariach, które tam ustawiono, znajduje się ponad 40 różnych gatunków zwierząt. Na wystawie można dowiedzieć się, jak one żyją, co jedzą i skąd pochodzą. Chętni i odważni mogą również wziąć ptasznika do ręki.

Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu

Mamy tu ptaszniki, skorpiony, tępoodwłokowca, który jest rzadko spotykany na takich wystawach. Tak naprawdę one nie są groźne. W trakcie oprowadzania po wystawie obalamy pewnego rodzaju mity. Kiedy odwiedzający posłuchają o tych zwierzętach, poznają ich tryb życia i się do nich przyzwyczaimy, to te wszystkie złe przekonania znikną. To wszystko to są bardzo miłe zwierzęta, które nie chcą nam zrobić krzywdy. Mamy bardzo rzadko styczność z nimi, dlatego ta wystawa może być ciekawym doświadczeniem, bo takich zwierząt nie spotykamy na co dzień – mówi Kamil Bański, który oprowadza po wystawie.

Sonda
Czy hodowaliście kiedyś egzotyczne zwierzęta: węże, pająki, gekony itp.?

Wystawa pająków i skorpionów w galerii Trzy Korony w Nowym Sączu będzie czynna do końca października. Można ją znaleźć na poziomie 0.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE