Oszuści chcą nas wysłać na kwarantannę i przy okazji wyłudzić nasze dane!

2021-09-24 8:26
sms
Autor: Dominika Łatak - Golonek

Dostaliście takiego smsa? Nie klikajcie w link zapisany w nim. Wiadomość wysłali oszuści, którzy próbują wyłudzić nasze dane.

Nowy sposób na wyłudzanie danych znaleźli oszuści. Tym razem przestępcy chcą wysłać nas na kwarantannę. Wiele osób otrzymało smsy, w których jest informacja o skierowaniu na kwarantannę i link w którym, jak wynika z wiadomości, są szczegóły. Lepiej w niego nie klikać.

Zlot zabytkowych pojazdów w Nowym Sączu

Bardzo prosimy nie klikać w ten link, nie otwierać go. Inspekcja Sanitarna nigdy nie wysyłała ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że może to być próba wyłudzenia danych — mówi Dominika Łatak — Golonek, z małopolskiego Sanepidu.

Sonda
Pamiętacie Panią Krystynę z "Miodowych lat"?

Takie smsy mogły trafić do setek tysięcy osób w całej Polsce. Także do mieszkańców Małopolski. Dlatego jeżeli otrzymaliście taka wiadomość, najlepiej od razu ją skasować.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE