„Oświetlaj, nie oślepiaj” Kierowco, sprawdź za darmo ustawienie świateł w samochodzie

2020-11-21 10:09 DR
To już ostatnia szansa na darmowe sprawdzenie świateł w samochodach
Autor: Dariusz Ryś To już ostatnia szansa na darmowe sprawdzenie świateł w samochodach

Jeszcze tylko dziś, 21 listopada w ramach akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł w swoim pojeździe.

Jest to wspólna akcja Policji i Stacji Kontroli Pojazdów w całym kraju. Głównym celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia, jakie jest związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego – przypomina Iwona Grzebyk Dulak z policji w Nowym Sączu.

Posłuchaj Iwony Grzebyk Dulak z policji w Nowym Sączu

Na ternie powiatu nowosądeckiego oświetlenie pojazdu będzie można sprawdzić dziś, 21 listopada na stacji w Nawojowej przy ulicy Krynickiej 17.

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9

Dodatkowo policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy będą prowadzić działania podczas których zwrócą szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów.