Opowiadają o swoich podróżach i przygodach. W Starym Sączu trwa Festiwal "Bonaventura"

2022-04-23 15:35
W Starym Sączu trwa Festiwal Podróży i Przygody Bonaventura
Autor: Michał Rejduch W Starym Sączu trwa Festiwal Podróży i Przygody Bonaventura

Podróżnicy z całej Polski zjechali do Starego Sącza. Trwa tu Festiwal Podróży i Przygody "Bonaventura". W trakcie prezentacji pokazują oni zdjęcia i filmy z miejsc, które odwiedzili, a także opowiadają o nich ciekawe anegdoty.

Widzowie są zachwyceni

Na tę imprezę podróżnicy i fani opowieści o podróżach czekali od dawna. Po dwuletniej przerwie, którą spowodowała pandemia koronawirusa do Starego Sącza wrócił Festiwal Podróży i Przygody "Bonaventura". Podróżnicy przygotowali 15 prezentacji, w ich trakcie ciekawe opowieści, pokazy zdjęć i filmów. Widzowie są zachwyceni…

Posłuchaj, co mówią widzowie Festiwalu Bonaventura
Sonda
Jak często podróżujesz?

Zdjęcia z całego świata w jednym miejscu

Festiwal rozpoczęła prezentacja Jerzego Arsoby. Opowiadał w niej o swojej pieszej wyprawie dookoła Portugalii. W trakcie występów podróżników na scenie można również było usłyszeć o nietypowej wycieczce po Ameryce Południowej z małą walizką Elżbiety Tomczyk – Miczki, czy różnych przygodach w Sudanie Południowym. Widzom zdradził je Piotra Horzela, bloger i podróżnik.

Moja recepta na dobrą prezentację jest taka, że treść musi być uporządkowana. Tak naprawdę to o czym opowiadam, w pewnym sensie reżyserują widzowie. Obserwuje ich reakcje, odpowiadam na pytania, ale takie prezentacje rządzą się też swoimi prawami. Mamy wyznaczony czas, w którym trzeba się zmieścić. Nie pokazałem wszystkich zdjęć, które zrobiłem przez dwa lata pobytu w Sudanie Południowym. To jest bardzo trudna sztuka rezygnacji. Z części zdjęć i opowieści musiałem zrezygnować, żeby zmieścić się w tym czasie – mówi Piotra Horzela.

Festiwal Podróży i Przygody "Bonaventura" odbywa się w Kinie Sokół w Starym Sączu. Impreza zakończy się w niedziele wieczorem koncertem zespołu Kroke. Tu warto dodać, że jest to już 10. edycja tego festiwalu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE