W Starym Sączu trwa Festiwal Podróży i Przygody Bonaventura

i

Autor: Michał Rejduch W Starym Sączu trwa Festiwal Podróży i Przygody Bonaventura

Opowiadają o swoich podróżach i przygodach. W Starym Sączu trwa Festiwal "Bonaventura"

2022-04-23 15:35

Podróżnicy z całej Polski zjechali do Starego Sącza. Trwa tu Festiwal Podróży i Przygody "Bonaventura". W trakcie prezentacji pokazują oni zdjęcia i filmy z miejsc, które odwiedzili, a także opowiadają o nich ciekawe anegdoty.

Widzowie są zachwyceni

Na tę imprezę podróżnicy i fani opowieści o podróżach czekali od dawna. Po dwuletniej przerwie, którą spowodowała pandemia koronawirusa do Starego Sącza wrócił Festiwal Podróży i Przygody "Bonaventura". Podróżnicy przygotowali 15 prezentacji, w ich trakcie ciekawe opowieści, pokazy zdjęć i filmów. Widzowie są zachwyceni…

Posłuchaj, co mówią widzowie Festiwalu Bonaventura
Sonda
Jak często podróżujesz?

Zdjęcia z całego świata w jednym miejscu

Festiwal rozpoczęła prezentacja Jerzego Arsoby. Opowiadał w niej o swojej pieszej wyprawie dookoła Portugalii. W trakcie występów podróżników na scenie można również było usłyszeć o nietypowej wycieczce po Ameryce Południowej z małą walizką Elżbiety Tomczyk – Miczki, czy różnych przygodach w Sudanie Południowym. Widzom zdradził je Piotra Horzela, bloger i podróżnik.

Moja recepta na dobrą prezentację jest taka, że treść musi być uporządkowana. Tak naprawdę to o czym opowiadam, w pewnym sensie reżyserują widzowie. Obserwuje ich reakcje, odpowiadam na pytania, ale takie prezentacje rządzą się też swoimi prawami. Mamy wyznaczony czas, w którym trzeba się zmieścić. Nie pokazałem wszystkich zdjęć, które zrobiłem przez dwa lata pobytu w Sudanie Południowym. To jest bardzo trudna sztuka rezygnacji. Z części zdjęć i opowieści musiałem zrezygnować, żeby zmieścić się w tym czasie – mówi Piotra Horzela.

Festiwal Podróży i Przygody "Bonaventura" odbywa się w Kinie Sokół w Starym Sączu. Impreza zakończy się w niedziele wieczorem koncertem zespołu Kroke. Tu warto dodać, że jest to już 10. edycja tego festiwalu.