Olbrzymie zainteresowanie TĄ KSIĄŻKĄ! Sądeczanie pytają o nią prawie codziennie

2022-08-15 8:00
Szkolna lektura w wakcje cieszy się dużym zainteresowaniem
Autor: Michał Rejduch Szkolna lektura w wakcje cieszy się dużym zainteresowaniem

Pracownicy Sądeckiej Biblioteki Publicznej w ostatnich dniach odbierają bardzo dużo telefonów z konkretnym pytaniem o jedną książkę. Chodzi tu o jedną ze szkolnych lektur. Dlaczego czytelnicy pytają o nią w wakacje?

Wszystko przez film, który kręcono w Nowym Sączu

Duże zainteresowanie książką „O psie, który jeździł koleją” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. W ostatnich dniach często pytają o nią dorośli i dzieci. Zainteresowanie jest spowodowane wizytą w Nowym Sączu ekipy filmowej, która kręci sceny do ekranizacji tej książki, między innymi na dworcu kolejowym.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Faktycznie, mamy dużo zapytań. Książka ta, jako lektura, zawsze czytelnikom się podobała. Z racji tego, że teraz kręcą film w Nowym Sączu, zainteresowanie się podwoiło. Mamy sporo egzemplarzy. Zainteresowanych zapraszamy do oddziału dla dzieci. Książka jest bardzo ciekawa – mówi Lucyna Janczy z Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Sonda
Czy lubisz czytać książki?

Biblioteka ma około 30 egzemplarzy książki. Tu warto dodać, że jest to także jedna z lektur obowiązkowych w klasach 1 – 3. Kilka dni temu informowaliśmy, że na dworcu kolejowym w Nowym Sączu powstają sceny do filmowej adaptacji książki w reżyserii Magdaleny Nieć. Wcześniej ekipę filmową można było spotkać w okolicy ruin sądeckiego zamku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE