Ograniczenia w szpitalu w Nowym Sączu. Nie będzie niektórych planowych przyjęć i zabiegów

2020-07-31 12:23 DR
Ograniczenia  w szpitalu w Nowym Sączu. Nie będzie planowych przyjęć i zabiegów
Autor: Biuro prasowe szpitala w Nowym Sączu Ograniczenia w szpitalu w Nowym Sączu. Nie będzie planowych przyjęć i zabiegów

To ważna wiadomość dla mieszkańców Nowego Sącza i regionu. Od poniedziałku 3 sierpnia, szpital w Nowym Sączu zawiesza większość planowanych przyjęć pacjentów oraz zaplanowanych zabiegów operacyjnych.

Wyjątkiem są tylko zabiegi wykonywane pacjentom z Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Pododdziału Ginekologii Onkologicznej.

Mając na uwadze realne zagrożenie epidemiczne związane ze zwiększoną zapadalnością na choroby wirusowe, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów oraz personelu szpitala zawieszamy planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów o profilu zachowawczym. Do Oddziału Chorób Wewnętrznych, Oddziału Internistyczno-Kardiologicznym, Oddziału Pulmonologii, Oddziału Chorób Zakaźnych, Oddziału Pediatrycznego, Oddziału Neurologicznego – wylicza dyrektor szpitala w Nowym Sączu Lidia Zelek.

Takie ograniczenia będą wprowadzone 3 sierpnia i będą obowiązywać do odwołania. W szpitalu w Nowym Sączy normalnie pracuje natomiast Szpitalny Oddział Ratunkowy.