amstaf

i

Autor: www.pixabay.com

Od 10 kwietnia wyższe mandaty dla właścicieli psów. Sprawdź, za co!

2021-04-09 8:01

Właściciele psów – miejcie się na baczności. Od soboty, 10 kwietnia zmienia się wysokość mandatów za niedopilnowanie swojego czworonoga. Jeżeli pies będzie biegał bez smyczy i kagańca w miejscu publicznym, właścicielowi może grozić dotkliwa kara finansowa. To dlatego, że zmieniają się przepisy dotyczące niektórych wykroczeń.

Duże zmiany czekają właścicieli psów. Od soboty, 10 kwietnia zmienia się wysokość kar, jakie można dostać za nietrzymanie psa na smyczy w miejscach publicznych, jak na przykład w parku, czy na ulicy. W niektórych przypadkach będzie można dostać mocno po kieszeni. Najwięcej mogą zapłacić właściciele psów ras uznanych za niebezpieczne. Taka kara za wyprowadzenie swojego pupila bez smyczy i kagańca może wynieść 500 złotych.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Karę mogą otrzymać osoby, które nie zachowają podstawowych środków ostrożności, czyli puszczą psa ze smyczy w miejscu publicznym – wyjaśnia Wojciech Tyrkiel ze Straży Miejskiej w Nowym Sączu. - Jeżeli pies stwarza zagrożenie, albo kogoś ugryzł, kara może wynieść 500 złotych. Jeżeli pies tylko biegał bez smyczy to ta kara może wynieść od 50 – 250 złotych.

POSŁUCHAJ: Wojciech Tyrkiel ze Straży Miejskiej w Nowym Sączu o nowych mandatach
Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?

Nie zmieniają się natomiast mandaty za nieposprzątanie po swoim psie. Nadal będzie to kara do 500 złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE