Ruszył trening  przed akcją Rowerowa Stolica  Polski

i

Autor: Darek Ryś Ruszył trening przed akcją Rowerowa Stolica Polski

Już można kręcić kilometry

O tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy Nowy Sącz. Trening już trwa. Dołącz!

2023-03-26 11:12

O tytuł Rowerowej Stolicy Polski po raz kolejny powalczy Nowy Sącz. Do tej zabawy może przyłączyć się każdy, kto lubi jeździć na rowerze. Im więcej rowerzystów, tym większa szansa na wygraną.

Rywalizacja podzielona jest na dwa etapy. Etap pierwszy to trening, który rozpoczął się 21 marca i potrwa do 21 maja. Główna rywalizacja zacznie się 1 czerwca i potrwa miesiąc.

Do zabawy może przystąpić każdy, bez względu na wiek, kto ma telefon z systemem Android lub iOS. Na smartfona trzeba pobrać bezpłatną aplikację o nazwie Aktywne Miasta. Później musimy się zarejestrować za pomocą adresu mailowego lub poprzez Facebook. Kiedy wszystko będzie gotowe możemy zacząć trening. Przed każdą jazdą na rowerze należy uruchomić aplikację, włączyć GPS w telefonie i ruszać w drogę. Po zakończonym treningu nasz wynik zapisujemy. Należy przytrzymać kwadrat STOP i poczekać aż z ekranu zniknie okrąg - mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza.

Mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza

Do akcji przyłączyć mogą się nie tylko mieszkańcy Nowego Sącza, bo aplikacja jest globalna. Trzeba tylko zaznaczyć miasto, dla którego kręcimy kilometry. W naszym przypadku będzie to oczywiście Nowy Sącz.

Dla najaktywniejszych rowerzystów, którzy dołączą do wyzwania i będą „kręcić” kilometry dla Nowego Sącza przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla - dodaje Tomasz Baliczek.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Uważasz się za tytana intelektu? Udowodnij!

Pytanie 1 z 15
Patagonia to kraina geograficzna położona w...

W 2022 roku do tej akcji przyłączyło się 56 miast. Rowerową Stolicą Polski została Biała Podlaska. Drugie miejsce przypadło Puławom, a trzecie miejsce wywalczyło Gniezno. Nowy Sącz wskoczył na miejsce 8.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE