Ruszyła wielka walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.  Zabawa potrwa do końca czerwca

i

Autor: Darek Ryś Ruszyła wielka walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zabawa potrwa do końca czerwca

Nowy Sącz

Nowy Sącz walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Dołącz do zabawy!

2023-06-05 16:00

Do tej zabawy może przyłączyć się każdy, bo im więcej rowerzystów tym większa szansa na wygraną. Ruszyła wielka walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zabawa potrwa do końca czerwca.

Konkurencja jest duża, bo w tym roku do zabawy zgłosiło się ponad 60 miast i miasteczek. Na tej liście nie zabrakło też Nowego Sącza, który o tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy już po raz kolejny.

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy mieć telefon z systemem Android lub iOS i pobrać bezpłatną aplikację o nazwie „Aktywne Miasta”, a potem zarejestrować się za pomocą adresu mailowego lub poprzez Facebooka. Uczestnik nie musi być mieszkańcem miasta, ani powiatu, nie musi przebywać nawet na terenie kraju. Wystarczy, że w aplikacji wybierze miasto Nowy Sącz dla którego będzie kręcić kilometry - mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza.

Mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza

Przed każdym treningiem należy uruchomić aplikacje, włączyć GPS w telefonie i ruszać w drogę. Po zakończonym treningu, aby go zapisać należy przytrzymać kwadrat STOP i poczekać aż z ekranu zniknie okrąg.

Do zabawy warto się przyłączyć, bo przy tej okazji fajne nagrody można też wykręcić dla siebie. Najaktywniejsi dostaną vouchery o wartości 1500, 1000, 500, 400, 300 oraz 200 złotych. Są też inne nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy kto w czerwcu nakręci dla Nowego Sącza minimum 1000 kilometrów dostanie profesjonalną rowerową koszulkę - dodaje Baliczek.

Co piliśmy w czasach PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Inka to marka:

Kilometry w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski można „kręcić” jeszcze tylko do końca czerwca. Problemy lub pytania można zgłaszać na adres rsp@nowysacz.pl lub do Centrum Informacji Turystycznej pod numer telefonu 18 444 24 22.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE