Kościelna skarbona

i

Autor: KMP Nowy Sącz Kościelna skarbona

na sygnale

Nowy Sącz. Ukradł pieniądze z kościelnej skarbony. Grozi mu 10 lat więzienia

2023-08-16 10:00

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 49-latka, który włamał się do skarbony w jednym z kościołów na terenie Nowego Sącza i ukradł z niej pieniądze. Łupem złodzieja padło 1500 złotych. Sprawcy, za kradzież z włamaniem, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowy Sącz. Ukradł pieniądze z kościelnej skarbony

Do kradzieży doszło w kościele pw. Trójcy Świętej przy ul. Orła Białego. Mężczyzna wszedł do kościoła, w skarbonie na datki wyłamał drzwi i ukradł znajdujące się w niej pieniądze. Gdy policjanci dowiedzieli się o tym przestępstwie, natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawcy tego czynu. Zabezpieczono między innymi zapis monitoringu. Nagrania pozwoliły na ustalenie tożsamości mężczyzny. Kilka dni później policjanci znali już miejsce pobytu 49-latka.

Święto Wojska Polskiego. Na defiladę przyszły tłumy

Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 49-letni sądeczanin usłyszał od policjantów zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z art. 279 k.k. za to przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat więzienia – wyjaśnia Justyna Basiaga z nowosądeckiej Policji.

Śledczy nadal prowadzą dochodzenie i dalsze czynności, które pomogą odzyskać skradzione pieniądze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE