Nowy Sącz. Skontrolowano domowe kotłownie. Włos się jeży na głowie, czym niektórzy palą! [ZDJĘCIA]

2023-03-06 12:00

Cały czas trwają kontrole domowych kotłowni w Nowym Sączu. Straż miejska w każdej chwili może zapukać do naszych drzwi i zażądać pokazania miejsca, gdzie znajduje się piec ogrzewający dom. Niestety, nadal się zdarza, że poza węglem czy drewnem w piecu lądują też śmieci. Pokazały to ostatnie kontrole.

Co mieszkańcy Nowego Sącza spalają w piecach?

Zero tolerancji dla trucicieli — mówią władze Nowego Sącza i zapowiadają kolejne kontrole domowych pieców. Tylko w styczniu i lutym strażnicy miejscy sprawdzili ponad 500 domowych kotłowni. Do badań wysłano popiół z 8 podejrzanych palenisk. W pięciu przypadkach okazało się, że były tam spalane śmieci.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

Znajdowały się tam resztki mebli, plastiku, butelki, kapsle po butelkach. Każdorazowo, kiedy próbka jest potwierdzona, że spalane były śmieci, kierujemy sprawę do sądu. W takim przypadku możemy się spodziewać grzywny nawet do pięciu tysięcy złotych oraz zwrot za laboratoryjne badanie próbki popiołu to ponad 600 złotych – mówi Wojciech Tyrkiel, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

W 2022 roku Straż Miejska z Nowego Sącza wystawiła 17 mandatów za spalanie śmieci w domowych kotłowniach, a w 2021 ponad 50.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE