Nowy Sącz: Ruszyła kolejna edycja Labiryntu Historii

2021-11-23 12:11
labirynt historii
Autor: Kinga Ptak, MCK Sokół W ramach Labiryntu Historii mozna oglądac wystawę „Impresje twórcze – wokół Bolesława Barbackiego”

W Nowym Sączu ruszyła XVI edycja Labiryntu Historii. Wspólnie organizują go Małopolskie Centrum Kultury Sokół i fundacja Nomina Rosae. Po raz kolejny będzie można bliżej poznać historię Polski na ciekawych wykładach i spotkaniach. Tegoroczny Labirynt Historii poświęcony będzie Młodej Polsce.

Labirynt historii po raz 16. w Nowym Sączu

Labirynt Historii to cykl spotkań edukacyjnych. Tegoroczna edycja nowi tytuł „Artyści - wizjonerzy piękna” i poświęcona jest sztuce z przełomu XIX i XX wieku. Także artystom i mecenasom sztuki. Tegoroczny program Labiryntu Historii skierowany jest głównie do młodych ludzi. Znalazły się w nim ciekaw wykłady, ale też wydarzenia artystyczne, jak na przykład wystawa, którą można oglądać w Galerii Sokoła.

Jak co roku zapraszamy świetnych specjalistów, którzy opowiedzą o tematach związanych z labiryntem. Ponieważ w tym roku mówmy o artystach, to zdecydowaliśmy się opowiedzieć o artystach, którzy tworzyli w okresie Młodej Polski. Tegoroczna edycja jest inspirowana postacią Bolesława Barbackiego, bo w tym roku obchodzimy jego 130 rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci – wyjaśnia Maria Molenda z fundacji Nomina Rosae.

Sonda
Czy jesteś dumny z polskiej historii?

Na żywo i w sieci

Wszystkie wydarzenia Labiryntu Historii odbędą się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Będą one także transmitowane w sieci. Labirynt zakończy finisaż wystawy „Impresje twórcze – wokół Bolesława Barbackiego” w nowosądeckim Sokole. Wtedy też zaplanowano spotkanie z artystami, którzy pokazują swoje prace. To między innymi Magister Mors, Wacław Jagielski, Julia Janur, Krzysztof Kargol, Marta Kołodziej czy Renata Popiół. Dokładny program Labiryntu Historii znajdziecie TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE