Puszka WOŚP

i

Autor: Michał Rejduch Puszka WOŚP

Nowy Sącz. Podsumowano kwestę dla WOŚP. Ile pieniędzy trafiło do puszek?

2023-02-01 12:29

Wielkie liczenie w całej Polsce nadal trwa. Nowy Sącz do ogromnej skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dorzucił na razie ponad 223 tysiące złotych. Dokładna kwota będzie znana w drugiej połowie lutego.

Nowy Sącz zagrał dla WOŚP

Pieniądze z puszek oraz e-skarbonek policzone. Nowosądecki sztab WOŚP zebrał ponad 223 458 złotych i 79 groszy. To jednak mnie wszystko, bo do tego dojdą jeszcze pieniądze z licytacji internetowych, które zakończą się w drugiej połowie lutego, To był bardzo udany finał – twierdzi Jakub Belski, szef nowosądeckiego sztabu WOŚP.

Mellina #5 | Mela Koteluk - żałuję, że nie zostałam lekarką

W puszkach było ponad 211 tysięcy. Do tego doszły e-skarbonki. Najcięższa puszka, jaka przynieśli do sztabu wolontariusze, ważyła 20 kilogramów. Było w niej mnóstwo monet z różnych państw, w innych znaleźliśmy banknoty w obcej walucie. W jednej z puszek znaleźliśmy także zdrapkę – mówi Jakub Belski.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja złotego serduszka, które sprzedano za 15 tysięcy złotych. W tym roku na ulicach Nowego Sącza kwestowało ponad 120 wolontariuszy. Finał odbył się na miejskim Rynku, gdzie nie zabrakło koncertów zespołów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE