Inwestycje

Nowy Sącz dostanie kasę na remont ratusza

2023-10-02 7:45

Na razie tylko na niezbędne prace, bo na generalny remont zabytkowego budynku potrzeba około 30 milionów złotych. Władze miasta mają w planie remont całego budynku. Na razie będą to niezbędne prace dotyczące przystosowania budynku dla osób niepełnosprawnych.

Nowy Sącz. Jest kasa na remont ratusza

Prawie 2 miliony złotych trafią na konto Nowego Sącza. To rządowa pomoc, którą miasto dostało na ratowanie zabytków. Już wiadomo, na co pieniądze będą wydane. W planach są kolejne prace na zamkowym wzgórzu, a także remonty w miejskim ratuszu.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

Mam w planie wyremontowanie budynku całego ratusza, bo to jedna z perełek Nowego Sącza. Mamy wszystkie dokumenty, mamy wszystkie uzgodnienia. W tej chwili zaczniemy od ważnego elementu, czyli poprawienia dostępności dla niepełnosprawnych, która będzie polegała na tym, że przystosujemy toalety do potrzeb takich osób, pojawi się też winda — mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Nowy Sącz. Konieczny remont ratusza

Generalny remont ratusza w Nowym Sączu jest konieczny. Elewacja w wielu miejscach jest popękana, są ubytki tynku i miejscami odpadająca farba. Zabytkowy budynek pochodzi z 1897 roku. Jego ostatni remont miał miejsce ponad 30 lat temu. Nowy Sącz z rządowej dotacji na remont zabytków dostał też pieniądze na niezbędne prace konserwatorskie przy ruinach sądeckiego zamku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE