Hala krytego lodowiska w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Hala krytego lodowiska w Nowym Sączu

Nowy Sącz. Co będzie w hali, gdzie zimą było lodowisko? MOSiR chce ją wynająć

2023-03-17 7:12

Ostatni łyżwiarze korzystali z niego w minioną niedzielę, 12 marca. Od kilku dni trwa rozmrażanie lodowej tafli. W jaki sposób hala będzie wykorzystywana wiosną, latem i jesienią? MOSiR chce ją wynająć. Czy uda się?

Co się stanie z halą krytego lodowiska w Nowym Sączu?

To już koniec krytego lodowiska w Nowym Sączu. Ślizgawka jest już zamknięta. Teraz trwa rozmrażanie lodowej tafli. Na razie nie wiadomo co wiosną i latem pojawi się w hali, bo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji to miejsce chce komuś wynająć. Pewne jest, że ma to być działalność sportowa, bo to tego celu hala ma służyć.

Disco on ice przyciąga na kryte lodowisko w Nowym Sączu tłumy

Daliśmy ogłoszenie w internecie o możliwości wynajęcia tej hali. Jeżeli znalazłby się zainteresowany, to zapraszamy. Jest to hala sportowa, więc w ogłoszeniu zaznaczyliśmy, że musi to być działalność sportowo – rekreacyjna. Jeśli się to nie uda wynająć, to hala będzie służyła jako wielofunkcyjne boisko sportowe – mówi szef MOSiR Nowy Sącz Marcin Rojna.

Nowy Sącz. Ile kosztuje wynajem hali lodowiska?

Halę, gdzie w sezonie zimowym działa kryte lodowisko wybudowano w 2021. Prace kosztowały około 6 milinów złotych. Wcześniej w tym miejscu były otwarte korty tenisowe, na których zimą budowano odkryte sztuczne lodowisko. MOSiR chce wynająć halę na okres od 1 maja do 30 października. Czynsz to 1500 złotych miesięcznie, do tego najemca musi doliczyć podatek od nieruchomości oraz koszty utrzymania hali.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE