Nowy dworzec autobusowy powstanie w Nowym Sączu

i

Autor: Darek Ryś Nowy dworzec autobusowy powstanie w Nowym Sączu

Nowy Sącz będzie miał nowy dworzec autobusowy. Budowa rusza!

2021-07-05 18:10

Kolejny nowy dworzec autobusowy powstanie w Nowym Sączu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wybrało właśnie firmę, która zajmie się budową. Prace w terenie mogą ruszać, bo wykonawca przejął już plac budowy.

Nowy punkt przesiadkowy powstanie przy ulicy Bulwar Narwiku. Miejsce nie jest przypadkowe, bo kilkanaście lat temu w tym miejscu była już pętla autobusowa.

Na miejscu powstaną wiaty przystankowe oraz kontenery dla podróżnych, w których będzie zaplecze dla kierowców, ale też punkt obsługi klientów i toalety. Na nowym dworcu swoich pasażerów mają wysadzać prywatni przewoźnicy z okolicznych miejscowości. Natomiast my rozwieziemy ich później po mieście naszymi autobusami. Taki jest plan, żeby ograniczać wjazd pojazdów do centrum miasta - mówi Jerzy Leszczyński szef MPK w Nowym Sączu.

Mówi Jerzy Leszczyński prezes MPK w Nowym Sączu

Budowa dworca przesiadkowego przy ulicy Bulwar Narwiku będzie kosztować około półtora miliona złotych. Prace mają trać około 4 miesięcy.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Budowa nowego dworca przesiadkowego oznacza jednak likwidacje dużej części istniejącego tam parkingu. Zostanie tam tylko kilka miejsc dla samochodów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE