Nowy Sącz będzie miał nowe boisko sportowe. Otoczenie robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

2023-03-14 7:00

Nowy Sącz jeszcze w tym roku zyska nowe boisko sportowe. Pojawi się ono w Zawadzie. Ma ono służyć klubom sportowym z Nowego Sącza, ale nie tylko, bo również tym, którzy w piłkę nożną grają amatorsko.

Nowe boisko w Zawadzie w Nowym Sączu

Udało się znaleźć firmę, która wybuduje boiska ze sztuczną murawą w dzielnicy Zawada w Nowym Sączu. Mają one być częścią dużego kompleksu sportowego, który miasto chce zbudować w tym miejscu. Prace mają ruszyć tak szybko, jak pozwoli na to pogoda. Mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

W Nowym Sączu powstały muzealne gabloty dla niepełnosprawnych

Został wyłoniony wykonawca, a prace rozpoczną się wkrótce. W ramach inwestycji powstanie boisko ze sztuczną murawą o wymiarach 65 m x 105 m, zaplecze socjalno-szatniowe, zostanie zmodernizowane oświetlenie, a także nawierzchnia wokół obiektu — chodniki, miejsca postojowe. Mam nadzieję, że prace zakończą się w tym roku – podkreślił prezydent Ludomir Handzel.

Nowy kompleks sportowy w Zawadzie

Budowa ma kosztować 7 milionów złotych. Oprócz samego boiska na miejscu mają też powstać trybuny, nowe oświetlenie, szatnie oraz budynki dla sportowców. Obok zaplanowano też parking dla kilkunastu samochodów. W przyszłości w dzielnicy Zawada w Nowym Sączu ma powstać duży kompleks rekreacyjno – sportowy, hotel z basenem, pole namiotowe i plaża.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE