Nowy komisariat policji powstanie w Nowym Sączu.  Miasto przekazało już działkę pod budowę

i

Autor: KMP Nowy Sącz Nowy komisariat policji powstanie w Nowym Sączu. Miasto przekazało już działkę pod budowę

Nowy komisariat policji powstanie w Nowym Sączu. Miasto przekazało już działkę pod budowę!

2022-04-14 17:07

Jest ważny krok na drodze do budowy nowego komisariatu policji w Nowym Sączu. Miasto przekazało właśnie policjantom działkę, na której taki budynek ma powstać.

Teraz ma prawie 40 arów i znajduje się w okolicach ulicy Tarnowskiej. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to budowa zacznie się już w najbliższych latach.

Jest szansa, że pod koniec tego roku zlecimy przygotowanie projektu budowy komisariatu policji. Kolejnym etapem będą już prace w terenie. W akcje notarialnym zobowiązujemy się do zakończenia prac w ciągu 8 lat. Jestem przekonany, że inwestycje zaczniemy jeszcze w tym roku, a najpóźniej w przyszłym - mówi inspektor Rafał Leśniak zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.

Mówi inspektor Rafał Leśniak zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie

Lokalizacja przy ulicy Tarnowskiej jest nie przypadkowa, bo nowy komisariat ma zabezpieczać północne i wschodnie dzielnice miasta, a także część gminy Chełmiec.

Budynek ma mieć cztery piętra oraz parking podziemny. W sumie przewidujemy w nim od 1800 do 2500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W siedzibie komisariatu przy ulicy Tarnowskiej planujemy od 100 do 110 etatów policyjnych plus etaty cywilne – dodaje Rafał Leśniak

Budowa nowego komisariatu przy ulicy Tarnowskiej może kosztować około 26 milionów złotych. Do tego dochodzi jeszcze koszt projektu, który wycenia się na około 300 tysięcy złotych. Całość powinna być gotowa za 3-4 lata.

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z:

Policjanci z centrum Nowego Sącza wyprowadzili się w 2011 roku do nowej komendy, która powstała przy ulicy Grottgera. W centrum miasta jest mały punkt, w którym dyżurują dzielnicowi.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE