Festiwal podróżniczy na Cyrli w 2022 roku zgromadził tłumy

i

Autor: Michał Rejduch Festiwal podróżniczy na Cyrli w 2022 roku zgromadził tłumy

Region

Nowy festiwal podróżniczy na Sądecczyźnie. Takiej imprezy, jeszcze nie było!

2023-07-24 11:00

Sądecczyzna znowu będzie gościć znanych podróżników. W tym roku po raz pierwszy w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się „Festiwal Ponad Szczytami”. Będzie to największa tego typu impreza w Beskidzie Sądeckim. Organizatorzy planują nie tylko spotkania z podróżnikami. Co jeszcze? Atrakcji jest sporo.

Piwniczna-Zdrój będzie gościć "Festiwal Ponad Szczytami"

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznego Beskidzkiego Festiwalu Podróżników, który równocześnie odbywał się w Wiśle oraz na Cyrli w Beskidzie Sądeckim, organizatorzy sądeckiej edycji postanowili rozwinąć imprezę i dołączyć do niej dodatkowe elementy programu. Festiwal zmienia również nazwę i od tego roku będzie to „Festiwal Ponad Szczytami”. Impreza odbędzie się w Hotelu SKI w Piwnicznej-Zdrój i potrwa dwa dni 15 i 16 września. W programie znalazły się spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich wyprawach. Część nazwisk już podano do wiadomości. Widzowie spotkają się Jaśkiem Sabałą, Bartkiem Dobrochem, Marian Czesakiem, Łukaszem Kocewiakiem, Jackiem Berbeką i Andrzejem Marciszem oraz wieloma innymi. W tym roku widzowie obejrzą także filmy o tematyce podróżniczej i wezmą udział w konkursie filmowym.

Wymarzone wakacje zamieniły się w koszmar. Horror Polaków na Rodos

Wprowadziliśmy pewne ważne zmiany. Najważniejszą z nich jest lokalizacja. Schronisko Cyrla w tamtym roku okazało się istnym strzałem w dziesiątkę! Łącznie przez 3 dni odwiedziło nas ponad 1300 osób! A wszyscy uczestnicy byli zachwyceni. Niestety chcąc się rozwijać i „iść do przodu”, musieliśmy podjąć decyzję o jej zmianie i znalezieniu miejsca, które równie dobrze odwzoruje charakter Cyrli, a jednocześnie pomieści znacznie więcej osób i dodatkowo zapewni nam lepszy dojazd i całą logistykę. Wybór padł na “Ski Hotel” w Kosarzyskach w Piwnicznej-Zdroju, położony na wysokości około 700 m n.p.m, przy szlaku turystycznym na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejową. Bardzo zależy nam natomiast, aby Festiwal ten dalej zachował swój unikalny klimat, dlatego w dalszym ciągu będzie on organizowany na świeżym powietrzu i będzie dostępny dla wszystkich za darmo! Uwielbiamy wszechobecną “wolność”, dlatego nie mogło być inaczej – informuje Wiktor Potok, jeden z organizatorów Festiwalu Pod Szczytami.

Sonda
Lubisz chodzić po górach?

"Festiwal Ponad Szczytami". Dla kogo jest ta impreza?

Sama impreza to wydarzenie skierowane do każdego bez względu na wiek. Każdego, kto kocha góry, kto lubi wędrować szlakami i słuchać ciekawych opowieści podróżników. Festiwal odbędzie się 15 i 16 września w Piwnicznej-Zdrój. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Festiwalu – TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE