Nowy chodnik i przejścia dla pieszych. Będzie bezpiecznej na drodze w Tabaszowej

2020-07-30 13:14 DR
Nowy chodnik i przejścia dla pieszych. Będzie bezpiecznej na drodze w Tabaszowej
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Nowy chodnik i przejścia dla pieszych. Będzie bezpiecznej na drodze w Tabaszowej

Mieszkańcy Tabaszowej w gminie Łososina Dolna mogą już korzystać z nowego, bezpiecznego chodnika, który zbudowano przy głównej drodze. W sumie powstało tam prawie 400 metrów takiej ścieżki.

Na tym jedna nie koniec, bo niebawem pojawią się też dwa przejścia dla pieszych. Wszystko po to, aby można się było w tym miejscu bezpiecznie poruszać. Chodnik zbudowano we współpracy z wójtem gminy Łososina Dolna. Lokalny samorząd zapłacił za dokumentację i połowę inwestycji.

Oprócz naszych 50 procent musimy dołożyć pieniądze na roboty związane ze zrobieniem brakujących fragmentów jezdni i jej poszerzeniem – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - To sprawi, że ten ruchliwy odcinek drogi będzie teraz bardziej bezpieczny dla pieszych.

Tabaszowa to nie jedyna miejscowość, w której w ostatnim czasie przebudowano drogę. Podobne prace wykonano też na powiatowej trasie z Chełmca w kierunku Limanowej. Tam remontu doczekał się ponad 5-kilometrowy odcinek z Chełmca do Marcinkowic.  Jest nowa nawierzchnia asfaltowa,  a także chodniki i inne urządzenia poprawiające bezpieczeństwo pieszych i kierowców.   W sierpniu ruszą parce na drugim odcinku tej trasy.  Z Marcinkowic do garncy z powiatem limanowskim.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.