Nowe rondo w Limanowej prawie gotowe. Po niebezpiecznym skrzyżowaniu nie ma już śladu!

2021-10-12 18:08
Kończy się budowa nowego ronda w Limanowej
Autor: Darek Ryś Kończy się budowa nowego ronda w Limanowej

Coraz lepsze wiadomości dla kierowców, którzy jeżdżą drogą krajową numer 28 ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Powoli kończy się budowa nowego ronda w centrum Limanowej. Całość będzie gotowa prawdopodobnie już w listopadzie.

Nowe rondo powstało w miejscu, gdzie spotykają się ulice Kolejowa, Jana Pawła II, Kopernika i Piłsudskiego. Główne prace budowlane już są wykonane. Gotowe jest między innymi samo rondo, dojazdy, a także chodniki i krawężniki. Na miejscu zamontowano też nowe oświetlenie.

Zakończenia prac w tej części Limanowej już nie mogą doczekać się kierowcy, bo budowa mocno utrudniała przejazd przez centrum miasta. Na dojazdach do skrzyżowania często tworzyły się duże korki.

Przebudowa skrzyżowania ulicy Kolejowej, Jana Pawła II, Kopernika i Piłsudskiego w Limanowej ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu, bo często dochodzi tam do wypadków czy kolizji.

Budowa ronda na drodze krajowej numer 28 w Limanowej kosztuje prawie 4 miliony złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE