Nowe kładki dla rowerzystów nad rzeką Dunajec już gotowe. Zobacz, gdzie są!

2021-09-22 18:00
Nowe kładki dla rowerzystów nad Dunajcem już są gotowe
Autor: UMWM Nowe kładki dla rowerzystów nad Dunajcem już są gotowe

Kolejne nowe kładki nad rzeką Dunajec są już gotowe i czekają na rowerzystów. Takie mostki powstały na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna, a także w gminie Łącko.

Dzięki nowym kładkom rowerzyści, którzy jeżdżą trasą VeloDunajec mogą się szybko i bezpiecznie przemieszczać z jednej strony rzeki na drugą. Budowa kładek kosztowała około 16 milionów złotych.

Kładka w miejscowości Łącko znajduje się na odcinku Zabrzeż – Stary Sącz. Ma prawie 132 metry długości. Budowa kosztowała 3,7 miliona złotych.

Kładka pomiędzy miejscowościami Tylmanowa i Zabrzeż znajduje się na odcinku Szczawnica – Zabrzeż. Mostek ma prawie 130 metrów długości. Budowa kosztowała prawie 5,5 miliona złotych.

Kładka w miejscowości Krościenko nad Dunajcem ma prawie 112 metrów długości. Budowa kosztowała prawie 7 milionów złotych.

Rowerowa trasa VELO DUNAJEC jest jedną z najładniejszych w Małopolsce, bo prowadzi przez Tatry, Pieniny i Beskidy. Cieszy się ona dużą popularnością ze względu na piękne widoki, ciekawą architekturę oraz miejsca ważne historycznie. Na trasie znajdują się zamki, kościoły oraz zapory wodne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE