Nowa hala sportowa i strzelnica rośnie w Marcinkowicach. Finał prac już za rok!

2021-10-11 18:00
W Marcinkowicach rośnie nowa hala sportowa i strzelnica
Autor: Starostwo powiatowe w Nowym Sączu W Marcinkowicach rośnie nowa hala sportowa i strzelnica

Już za rok będzie gotowa. Chodzi o nową halę sportową ze strzelnicą, która powstaje w Marcinkowicach. Taki obiekt rośnie przy tamtejszym Zespole Szkół.

Hala sportowa ze strzelnicą będzie częścią Powiatowego Centrum Sportu. Budowa kosztuje ponad 20 milionów złotych. Na razie prace idą zgodnie z planem.

Mam nadzieję, że na jesień przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć halę i udostępnić ją wszystkim chętnym. W podziemiach budynku znajdzie się też najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa - mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Hala sportowa i strzelnica to jednak nie wszystko, bo obok powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Będą to boiska do gier zespołowych z trybunami, korty tenisowe oraz odkryty basen. Będzie też bieżnia i skocznia.

To gigantyczne przedsięwzięcie również pod względem finansowym. Dzięki naszym staraniom pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu. Do budowy hali w wysokości ponad 10 milionów złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu ponad 4 miliony - dodaje Marek Kwiatkowski.

Co ważne z nowego centrum sportowego będą mogli korzystać nie tylko uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach, ale też mieszkańcy regionu sądeckiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE