Nowa atrakcja w gminie Stary Sącz. Będzie podobna do leśnego molo i ślimaka [ZDJĘCIA]

2023-02-02 12:57

Jest już platforma widokowa – ślimak, leśne molo i bobrowisko, a w najbliższym czasie powstanie kolejna atrakcja. O jej budowie myśli gmina Stary Sącz. Nowa atrakcja ma się znaleźć w Przysietnicy w pobliżu popularnego górskiego szlaku.

Stary Sącz. Będzie nowa atrakcja turystyczna

O kolejnej atrakcji, która ma przyciągnąć turystów myśli Stary Sącz. Będzie to nowy punkt widokowy, który zaplanowano w Przysietnicy na wzgórzu Targowisko. Taras ma być podobny do ślimaka w Woli Kroguleckiej oraz leśnego molo na Miejskiej Górze w Starym Sączu.

Leśne molo w Starym Sączu

To będzie takie trochę skrzyżowanie leśnego molo i ślimaka z Woli Kroguleckiej. Będziemy mieć kolejny nietuzinkowy punkt widokowy eksponujący walory naszej gminy. Targowisko to nie jest szczyt. To jest takie miejsce na skraju lasu, skąd już można podziwiać widok na dolinę Przysietnicy oraz dalszy widok na Kotlinę Sądecką. I to właśnie tam znajdzie się nowa atrakcja — mówi burmistrz miasta Jacek Lelek.

Platforma ma powstać w pobliżu szlaku turystycznego prowadzącego na Przehybę. Tu warto dodać, że wspomniane wcześniej leśne molo i ślimak w Woli Kroguleckiej stały się prawdziwymi magnesami, które do Starego Sącza przyciągają tysiące turystów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE