Nietypowe kartki trafią do seniorów. Także z naszego regionu. To prezenty od policjantów i przedszkolaków.

2023-01-19 18:32
Nietypowe kartki trafią do seniorów.  Także z naszego regionu. To prezenty od policjantów i przedszkolaków
Autor: KMP Nowy Sącz Nietypowe kartki trafią do seniorów. Także z naszego regionu. To prezenty od policjantów i przedszkolaków

Nietypowe kartki wkrótce trafią albo już trafiły do sądeckich seniorów. To wspólna akcja policjantów, dzielnicowych, a także przedszkolaków. Edukacyjne kartki przypominają, że to właśnie najczęściej seniorzy są na celowniku oszustów.

Właśnie za pośrednictwem takiej kartki najmłodsi mieszkańcy naszego regionu będą mogli dotrzeć do swoich babć i dziadków, a razem z życzeniami przypomnieć im jak nie dać się oszustom, którzy co jakiś czas o sobie przypominają i próbują wyłudzać pieniądze. Najczęściej metodami na „wnuczka” czy na „policjanta”, ale nie tylko.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa przypomina specjalny wiersz edukacyjny, który znajduje się na odwrocie kartki z życzeniami. Warto te zasady przeczytać, zapamiętać i stosować. Taką akcje małopolscy policjanci organizują już po raz 3.

Policja przypomina!

Gdy ktoś podając się przez telefon za krewnego, policjanta, pracownika banku będzie żądał pieniędzy, natychmiast zakończmy rozmowę. Zawsze potwierdzajmy prośbę o pomoc, kontaktując się osobiście z osobą, za którą podaje się rozmówca.

Pamiętajmy, by nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. Nie wpuszczajmy ich do domu czy mieszkania. Nie podajmy również haseł i loginów do bankowości mobilnej i nie przelewajmy pieniędzy na wskazane konto bankowe.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jesteś lepszy od ucznia szkoły średniej?

Pytanie 1 z 15
Miasto na północnym-zachodzie Polski nazywa się...

Gdy pojawi się jakiekolwiek podejrzenie próby oszustwa, koniecznie należy powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE