Nietypowa wypożyczalnia książek cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników

2021-04-28 12:24
Szafka do wypożyczania książek
Autor: Michał Rejduch Szafka z ksiązkami przy ul. Lwowskiej

Można tam oddać przeczytaną książkę albo zabrać z niej taką, która przypadnie nam do gustu. Sporym zainteresowaniem cieszą się szafki do wymiany książek, które kilka tygodni temu pojawiły się na ulicach Nowego Sącza. Znajdziemy je na osiedlu Kochanowskiego.

Mieszkańcy Nowego Sącza polubili szafki, dzięki którym można wymieniać się książkami. Takie regały pojawiły się kilka tygodni temu na osiedlu Kochanowskiego. Zainteresowanie jest ogromne. Przychodzą zarówno ci, którzy książki zostawiają, jak i ci, którzy je zabierają. Co sądzą o pomyśle?

Sądeczanie sprzątali brzegi Kamienicy
POSŁUCHAJ: Co mieszkańcy miasta myślą o szafkach na książki

Szafki na książki są koloru czerwonego i od razu rzucają się w oczy. To pomysł sadeckiego Radnego Krzysztofa Ziaji, który kilka tygodni temu postawił je przy oddziałach Sądeckiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Kochanowskiego.

Bardzo często w naszym domach mamy książki, które już są przeczytane, do których nie wracamy. Akcja, którą zaczynamy ma im dać drugie życie. Zasady są bardzo proste. Każdy może przyjść, zabrać książkę, przeczytać, oddać, podać dalej, ale też dołożyć swoją książkę Szafki bardzo łatwo rozpoznać, bo są dość duże i szerokie w kolorze czerwonym. W szafie znajduje się kilka półek, na których są książki. Na teraz mamy bardzo różne pozycje. Od kryminałów, książek historycznych, romansów, po lektury szkolne i książki dla dzieci — mówi Krzysztof Ziaja przewodniczący Zarządu Osiedla Kochanowskiego, który akcje wymyślił.

Jedna szafa z książkami stoi koło biblioteki przy ulicy Lwowskiej koło oddziału biblioteki dla dzieci, a druga przy ulicy Kochanowskiego, również w okolicy oddziału Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Książki można zabierać za darmo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE