Burza nad Starym Sączem

i

Autor: Michał Rejduch Nocą burza przeszła nad Nowym i Starym Sączem

Niespokojna noc na Sądecczyźnie. Grzmiało, wiało i padało. Są straty!

2021-07-01 8:24

Ponad 30 interwencji minionej nocy zanotowała Straż Pożarna z Nowego Sącza. Burza, która przeszła w środę wieczorem nad Sądecczyzną, powaliła wiele drzew i zalała domy. Było też kilka poważnych interwencji.

Na czwartek synoptycy zapowiadają burze z gradem, które mogą przechodzić przez Sądecczyznę. Noc ze środy na czwartek nie należała do spokojnych w tym regionie Małopolski. Strażacy PSP z Nowego Sącza minionej doby wyjeżdżali ponad 30 razy do różnych zdarzeń.

Fatalne skutki trąby powietrznej w Librantowej

Głównie było to wypompowanie wody z zalanych piwnic, usuwanie powalonych przez silny wiatr drzew. Mieliśmy jeden taki przypadek w Krynicy, gdzie mur oporowy przewrócił się na samochody zaparkowane obok. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Zarzeczu, koło Łącka strażacy zabezpieczali zerwany z domu dach – relacjonuje Paweł Motyka, zastępca komendanta Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że w czwartek do godziny 22 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, a lokalnie do 90 km/h. Miejscami spodziewany jest grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 80%, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21) lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (047 831-49-11, 047 831-19-12).

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE