Wędkarza - kłusownika zatrzymali policjanci z Nowego Sącza

i

Autor: KMP Nowy Sącz Wędkarza - kłusownika zatrzymali policjanci z Nowego Sącza

Nielegalnie łowił ryby! Kłusownik wpadł w ręce policjantów. Grozi mu do 2 lat więzienia

2022-05-20 9:27

Policjanci z Łososiny Dolnej przy współpracy ze Społeczną Strażą Rybacką zatrzymali kłusownika, który nielegalnie łowił ryby nad rzeką w Witowicach Dolnych. Mężczyzna używał zabronionej metodą na tak zwany „szarpak”, która powoduje okaleczenia ryb.

Policjanci z Łososiny Dolnej zgłoszenie o kłusowniku dostali od Społecznej Straży Rybackiej. Z relacji wynikało, że mężczyzna wybrał zabronioną przepisami metodę połowu na tak zwany „szarpak”.

Polega ona na przyczepianiu do wędki ostrej, dociążonej kotwicy, która w momencie ataku na nadpływającą rybę, wbija się w nią w wielu miejscach, powodując jej okaleczenie.

Policjanci szybko rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Wkrótce na drodze prowadzącej wzdłuż rzeki zatrzymali do kontroli nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy. Jego kierowcą był 56-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Mundurowi postanowili sprawdzić wnętrze pojazdu, gdzie jak się okazało znajdowały się dwie okaleczone ryby o łącznej wadze blisko 9 kilogramów oraz wędka z dociążoną kotwicą, które następnie zostały zabezpieczone - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Teraz 56-latek odpowie za naruszenie ustawy o rybactwie śródlądowym, która zakazuje połowu ryb narzędziami kaleczącymi. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!