Nielegalna fabryka alkoholu w piwnicy i garażu. Policja zatrzymała 52-letniego sądeczanina

2021-05-25 12:00

Policjanci z Nowego Sącza wspólnie pracownikami Sanepidu zlikwidowali nielegalną fabrykę alkoholu, która działała w gospodarstwie 52-letniego sądeczanina. Mężczyzna produkował także soki owocowe, które następnie sprzedawał przez Internet. Podczas przeszukania jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt do produkcji.

Funkcjonariusze zajmujący się w sądeckiej komendzie zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji w Nowym Sączu może znajdować się linia produkcyjna nielegalnego alkoholu i soków owocowych. Postanowili to sprawdzić i wraz z pracownikami Sanepidu, złożyli 52-latkowi niezapowiedzianą wizytę. Informacja potwierdziła się po przeprowadzeniu kontroli w piwnicy i przydomowym garażu, gdzie funkcjonariusze znaleźli pracujące urządzenie do destylacji oraz prasę, rozdrabniacz do owoców i kocioł parowy służące do produkcji soków.

Rodzinne ogródki działkowe w Nowym Sączu

Policjanci zabezpieczyli też gąsior z alkoholem oraz 13 beczek o pojemności 120 litrów każda, w których znajdował się zacier. W trakcie przeszukania ujawniono również, że 52-latek produkował także soki owocowe, między innymi z jabłek, malin, czarnej porzeczki i sprzedawał je w popularnym internetowym serwisie ogłoszeniowym. Przygotowane do sprzedaży soki zostały zabezpieczone przed wprowadzeniem do obrotu, jak również twardy dysk z komputera mężczyzny - w celach dowodowych – relacjonuje Aneta Izworska z biura prasowego nowosądeckiej Policji.

52-letni sądeczanin usłyszał zarzut wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru. Grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE