Ryszard Wasiluk

i

Autor: Biuro prasowe UM Nowego Sącza

Nie żyje Ryszard Wasiluk, komendant nowosądeckiej Straży Miejskiej

2022-06-24 16:57

Dziś rano (24 czerwca) zmarł komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu, Ryszard Wasiluk. Miał 69 lat. Strażą Miejską kierował od 2018 roku.

Ryszard Wasiluk urodził się 26 stycznia w Paczkowie. W Nowym Sączu mieszkał od 1958. Ukończył Technikum Samochodowe w Nowym Sączu, Wyższą Oficerską Szkołę Samochodową w Pile oraz Akademię Pedagogiczną w Krakowie. Przez 15 lat był oficerem Wojska Polskiego. W 1990 roku został oficerem sądeckiej Policji. Pracował w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Nowym Sączu oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ryszard Wasiluk był negocjatorem policyjnym. W 1997 roku został odznaczony ,,Srebrnym Krzyżem Zasługi” oraz ,,Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju”. W 2005 roku po raz pierwszy został komendantem Straży Miejskiej w Nowym Sączu, którą kierował przez 6 lat. Ponownie na to stanowisko został powołany w 2018 roku, na początku kadencji prezydenta Ludomira Handzla. Komendant Staży Miejskiej w Nowym Sączu w latach 2005 – 2011 i 2018 – 2022.

Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci Komendanta Straży Miejskiej Ryszarda Wasiluka. Ryszard Wasiluk odszedł niemal w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, bowiem jeszcze wczoraj brał udział w posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w ratuszu. Będzie nam ogromnie brakowało Jego fachowej wiedzy, spokoju i życiowego doświadczenia. Cześć Jego pamięci! – napisał na swoim portalu na facebooku prezydent Ludomir Handzel.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE