Nie w szkole, a przed komputerem. Kilka tysięcy uczniów z Nowego Sącza czeka nauka zdalna

2020-10-16 12:59 MR
nauka w domu
Autor: Justyna Świderska Kilka tysięcy uczniów z Nowego Sącza od poniedziałku przechodzi na naukę zdalną

Z tej decyzji niezadowolona jest większość uczniów i nauczycieli. Od poniedziałku szkoły ponadpodstawowe z Nowego Sącza przechodzą na nauczanie zdalne. To dlatego, że Nowy Sącz trafił do czerwonej strefy. Online będzie się uczyć kilka tysięcy uczniów nowosądeckich szkół. Więcej przeczytacie na ESKA Nowy Sącz.

Ze szkolnych ławek przesiadają się przed komputery. Na jak długo? Tego nie wiadomo. Od poniedziałku uczniowie szkół ponadpodstawowych z Nowego Sącza będą uczyć się zdalnie. W samym mieście na naukę online przechodzi kilka tysięcy uczniów z ponad 10ciu szkół. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Maturzyści uważają, że taka decyzja jest dla nich krzywdząca.

Jest to ciężka sytuacja, dla wszystkich uczniów, ale szczególnie dla maturzystów – mówi Julia Stawiarska, maturzystka z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu. - Musimy lepiej się przygotować, a nie ukrywajmy. Lekcje online są mało efektywne.

To jest taki trochę absurd, że klasy, które mają najważniejszy egzaminy w życiu nie mogą mieć kontaktu bezpośredniego ze swoimi nauczycielami – dodaje Patryk Pycha, uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu.

POSŁUCHAJ: Co o powrocie do nauki zdalnej myslą uczniowie z Nowego Sącza

Nauka zdalna w poprzednim roku szkolnym była dużym sprawdzianem dla dyrektorów. Teraz szkoły są lepiej do tego przygotowane. Dyrektorzy wiedzą co czeka nauczycieli, jak zorganizować taką pracę i jak weryfikować wiedzę, którą przekazano uczniom.

Muszyna zaprasza do ogrodów tematycznych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mamy jedną wspólna platformę do nauki zdalnej, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele nie będą błądzić po rożnych forach internetowych. Każda lekcja online musi mieć cel, sens oraz musi być egzekwowana. Liczymy na to, że uczniowie szybko wrócą do szkoły – wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół numer 1 w Nowym Sączu Barbara Świętoń.

POSŁUCHAJ: Dyrektor ZS nr 1 w Nowym Sączu o nauce zdalnej

Zdalnie będą uczyć się także studenci z uczelni, które znalazły się w strefie czerwonej. Nie dotyczy to zajęć praktycznych.