Nie tylko na drogach,  ale też w szkołach. Policjanci  przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa

i

Autor: KMP Nowy Sącz Nie tylko na drogach, ale też w szkołach. Policjanci przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa

nowy sącz

Nie tylko na drogach, ale też w szkołach. Policjanci przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa

2023-09-30 17:20

Wrzesień to czas, w którym wyjątkowo dużo pracy mieli policjanci z sądeckiej drogówki oraz prewencji. To właśnie w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego policjanci organizują wiele akcji, które są adresowane do dzieci i dorosłych, a w szczególności do rodziców oraz nauczycieli.

To między innymi akcja pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” czy prelekcje, które są organizowane w szkołach podstawowych oraz przedszkolach. Tematem głównym takich spotkań jest bezpieczeństwo na drodze, ale nie tylko. W pierwszej kolejności korzystają z nich uczniowie z klas 1-3. 

Zajęcia z funkcjonariuszami są dla najmłodszych zawsze dużą atrakcją, dzięki czemu dzieci chętnie przyswajają wiedzę. Podczas prelekcji uczniowie m.in. poznają podstawowe przepisy ruchu drogowego, a także zasady bezpiecznego zachowania w życiu codziennym - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Policjanci liczą, że dzięki takim akcjom młodzi ludzie będą wiedzieli, jak bezpiecznie zachować się na drodze, ale też będą uświadomieni, że w razie potrzeby zawsze bez wahania mogą zwrócić się do policjantów o pomoc.

Przeboje lat 90-tych - Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 8
Która z piosenek nie znalazła się na debiutanckim albumie Britney Spears?

Takie spotkania organizowane są nie tylko we wrześniu, ale również w ciągu całego roku szkolnego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE