Nie tylko miał przy sobie amfetaminę. Prawdopodobnie także kierował pod jej wpływem!

2021-06-09 16:10 DR
Policja zatrzymała mężczyznę,  który miał przy sobie narkotyki
Autor: KMP Nowy Sącz Policja zatrzymała mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki

Narkotyki znaleziono w samochodzie, który zatrzymano do kontroli na ulicy Tarnowskiej. Policjanci podejrzewają, że 33-letni kierowca nie tylko przewoził amfetaminę, ale też prowadził pod jej wpływem.

W pierwszej kolejności policjanci skontrolowali dokumenty oraz stan trzeźwości kierowcy. W tym przypadku uwag nie było.  Natomiast przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało, że kierujący może być pod wpływem środków psychotropowych. Dodatkowo policjanci w samochodzie znaleźli woreczek z białym proszkiem.

Mężczyzna został zatrzymany. W szpitalu pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających, po czym 33-latek został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych sądeckiej komendy. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy. Przeprowadzone badanie wykazało, że substancja zabezpieczona w pojeździe mężczyzny to amfetamina – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych, a w przypadku potwierdzenia, że był również pod ich wpływem prowadząc samochód, odpowie także za przestępstwo. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl