Nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych. Jeden telefon może uratować życie!

i

Autor: KMP Nowy Sącz Nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych. Jeden telefon może uratować życie!

Nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych. Jeden telefon może uratować życie!

2023-02-07 15:49

Nie zapominajmy o bezdomnych czy samotnie mieszkających. Przed nami kilka mroźnych nocy, a niskie temperatury dla takich właśnie osób są bardzo niebezpieczne.

Dlatego policja prosi, żeby obojętnie nie przechodzić obok takich osób. Jeżeli sami nie możemy pomóc, to zadzwońmy po odpowiednie służby.

W wielu przypadkach właśnie dzięki informacjom od mieszkańców,  osobom które były zagrożone wychłodzeniem policjanci uratowali życie. Takie sygnały są ważne szczególnie teraz, kiedy zima mocno zaatakowała. Śniegu jest dużo, do tego będzie też mroźno.

Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Wystarczy powiadomić odpowiednie służby. Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 986. Taki sygnał może uratować czyjeś życie.

QUIZ: Kto zaśpiewał to jako pierwszy?

Pytanie 1 z 15
Wielki hit "You Spin Me Round (Like a Record)" w oryginale wykonał:
QUIZ: Kto zaśpiewał to pierwszy?

Warto o tym pamiętać, bo w najbliższym czasie w Małopolsce będzie zimno. Szczególnie nocami. Nocą z wtorku na środę na termometrach zobaczymy w okolicach 8 na minusie, w górach do minus 13, lokalnie nawet do minus 16.

Jeszcze zimniej ma być nocą ze środy na czwartek, bo do minus 14, a w górach do minus 17, lokalnie nawet do minus 20.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE