Nie czekaj na ostatnią chwilę. Już teraz odwiedź rachmistrza. Trwa Spis Powszechny

2021-09-14 18:12
Nie zapomnij się spisać. Masz czas do końca września
Autor: Dariusz Ryś Nie zapomnij się spisać. Masz czas do końca września

Zostało coraz mniej czasu! To ważne przypomnienie dla tych, którzy jeszcze się nie spisali. Przypomnę. Jest to obowiązkowe, a osoby, które tego nie zrobią mogą dostać karę. Nawet 5 tysięcy złotych.

Najszybciej spiszemy się przez internet na stronie www.spis.gov.pl, gdzie logujemy się do specjalnej aplikacji i wypełniamy formularz spisowy. Można też zadzwonić pod numer telefonu 22 279 99 99.

Do końca września w Nowym Sączu będą też działać specjalne punkty, w których dyżurują rachmistrzowie. W sumie jest ich kilka. Znajdziemy je na rynku obok ratusza, ale też w poczekalni na dworcu MPK oraz w Centrum Informacji Turystycznej.

Mówi Bożena Borkowska z urzędu miasta Nowego Sącza

Punkty są oznaczone specjalnymi tablicami „Tu możesz się spisać”. Działają także w soboty.

Osoba, która chce się spisać musi mieć ze sobą numer PESEL. Czasu nie ma za dużo, bo tylko do końca września. Spis prowadzony jest na terenie całego kraju przez Główny Urząd Statystyczny.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE