Najmłodsi uczniowie mogą wrócić do szkół. W Nowym Sączu zainteresowanie raczej małe

2020-05-25 13:02 DR
Szkoly w Nwym Sączu czekają na najmłodszych uczniów
Autor: Darek Ryś Szkoly w Nwym Sączu czekają na najmłodszych uczniów

Szkoły są przygotowane i czekają na uczniów. Tak zapewniają władze Nowego Sącza, a chodzi o klasy 1 - 3, w których zajęcia ponownie ruszyły w poniedziałek 25 maja. Nie wszyscy rodzice jednak od razu przekonali się do nowej, szkolnej rzeczywistości i wielu uczniów nadal zostało w domach.

W pierwszym dniu do publicznych szkół w Nowym Sączu zgłosiło się ponad 220 uczniów. To około 10 procent tych, którzy w ogóle mogliby przyjść. Samorządowcy liczą jednak, że powoli będzie się to zmieniać.

-Myślimy, że obserwacja tych miejsc, które wystartowały, a także wymiana informacja pomiędzy rodzimi, że jest bezpiecznie będzie skutkowała tym, że odsetek dzieci, które przyjdą do szkół będzie większy - mówi Małgorzata Belska z Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Najmłodsi uczniowie mogą wrócić do szkół.

Do przyjęcia najmłodszych uczniów szkoły przygotowywały się już od dawna. Odpowiednio dostosowano i doposażono sale lekcyjne, korytarze, toalety czy otoczenie szkół.

-W naszej szkole mamy dwa wejścia dla dzieci młodszych i starszych, w każdej sali jest płyn dezynfekcji, podobnie jest teżw toaletach. Na bieżącą myte i dezynfekowane są też poręcze czy klamki. Pracownicy przeszli też specjalne szkolenia - mówi Hanna Śpiewak dyrektor Szkoły Podstawowej numer 20 w Nowym Sączu.

Na teren szkoły nie mogą wchodzić rodzice, a dzieci mają też mierzoną temperaturę.

COŚ DOBREGO #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.