Nadal nie wiadomo kto zbuduje stadion sportowy w Nowym Sączu. Jest kolejne odwołanie

2021-02-15 18:04
Nadal nie wiadomo kiedy ruszy budowa stadionu w Nowym Sączu.  Jest kolejne odwołanie
Autor: UM Nowy Sącz Nadal nie wiadomo kiedy ruszy budowa stadionu w Nowym Sączu. Jest kolejne odwołanie

To nie są dobre wiadomości dla fanów piłki nożnej z Nowego Sącza i zawodników Klubu Sportowego Sandecja. Nadal nie ma odpowiedz na pytanie kiedy ruszy budowa nowego stadionu przy ulicy Kilińskiego. Nie wiadomo też, kto taki obiekt zbuduje.

Prace się opóźniają, bo firny, które zgłosiły się do przetargu na budowę stadionu, odwołują się od kolejnych decyzji komisji przetargowej. W przypadku ostatniego przetargu odwołania można było składać do 12 lutego i tak się też stało. To oznacza, że całą procedurę trzeba zaczynać od nowa, a to o kolejne tygodnie opóźni prace budowlane.

Odwołanie złożyła jedna z firm, która była trzecia w kolejności. Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej oznacza co najmniej miesięczne opóźnienie, bo tyle potrwają procedury — przyznaje Artur Bochenek wiceprezydent Nowego Sącza. 

Mówi wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek

Budową stadionu sportowego jest zainteresowanych w sumie 6 firm. Najdroższa oferta wynosi ponad 87 milionów złotych, a najtańsza około 49 milionów. Firma,  która wygra przetarg,  będzie miała 730 dni na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy.

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?

Nowoczesny stadion sportowy z podgrzewana murawą w Nowym Sączu zaplanowano przy ulicy Kilińskiego. Obiekt ma pomieścić 4500 kibiców. To jednak nie koniec, bo w przyszłości w okolicach stadionu ma powstać duży parkingu oraz biurowiec dla rzędu miasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Diesel może być ekologiczny jak elektryk | ESKA XD - Prosto z salonu #15
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE