Na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu będzie bezpieczniej. Co tam się zmieni?

2021-10-21 7:47
Przejscie dla pieszych
Autor: www.pixabay.com

Kolejne bezpieczne przejście dla pieszych pojawi się na mapie Nowego Sącza. Tym razem na ulicy Tarnowskiej w rejonie szkoły i kościoła. Przejście zyska nowe oświetlenie i widoczne z dużej odległości znaki.

Będzie doskonale oświetlone po zmroku i nocą, ale też lepiej widoczne w ciągu dnia. Mowa o przejściu dla pieszych na ulicy Tarnowskiej. Miasto przygotowuje się do remontu. Przejście, które znajduje się w pobliżu szkoły i kościoła przy skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Jest to bardzo ważne miejsce, bo łączy dwie strony dużego osiedla, jest tam dojście do Szkoły Podstawowej numer 6. Przede wszystkim będzie ono lepiej doświetlone. Podobne takie przejścia są już na terenie miasta i świetnie się sprawdzają – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?

Takie przejścia dla pieszych są na Alejach Batorego czy na ul. Nadbrzeżnej. Remont tego na Tarnowskiej ma się rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE