Na stawach w Starym Sączu złowił GIGANTYCZNEGO suma! Miał ponad 2 metry [ZDJĘCIA]

2022-06-20 8:00

Siłował się z nim ponad pół godziny, aż wreszcie wyciągnął na brzeg. Wędkarz Arkadiusz Ciureja złowił na stawach w Starym Sączu liczącego ponad 2 metry suma. Ryba ważyła prawie 70 kilogramów.

Ryba większa od człowieka pływa w starosądeckich stawach

Dla Arkadiusza Ciureji wędkowanie to przede wszystkim relaks. W każdy piątek po pracy przyjeżdża na starosądeckie stawy, zarzuca wędkę i odpoczywa. Złowione przez niego ryby nie trafiają na stół, a wracają do jeziora. Kilka dni temu udało mu się złowić suma, który liczył 220 centymetrów długości i ważył 68 kilogramów. Jak sam mówi, na tym łowisku na wędkę łapał już duże ryby, ale takiego giganta nie spodziewał się.

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

Jak zaczął brać, to nie dużo brakowało, a z wędką wylądowałbym w wodzie. Nie byłem przygotowany na to, że ryba będzie tak wielka. Poszczęściło mi się. To dla mnie ogromny wyczyn. W zeszłym roku też złapałem suma, ale on miał 164 centymetry. Ten, to prawdziwy gigant. Zrobiłem sobie z nim kilka pamiątkowych zdjęć i wypuściłem z powrotem do jeziora – mówi Arkadiusz Ciureja.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Pytanie 1 z 10
Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?

Stawy w Starym Sączu - miejsce nie tylko dla wędkarzy

Starosądeckie stawy to miejsce, w którym dawniej była żwirownia, skąd wydobywano żwir i piasek. Kiedy prace wstrzymano miejsce zaczęli odwiedzać wędkarze.Jedno z jezior, które znajdują się w tej części Starego Sącza kilka lat temu zaadaptowano na kąpielisko. Władze gminy uporządkowały teren. Zbudowano tam przebieralnie, pomosty i wytyczono strzeżoną plażę. W pobliżu powstało również "Bobrowisko", przyrodnicza enklawa, w której można zobaczyć dziko żyjące zwierzęta. Starosądeckie stawy słyną z gigantycznych sumów. Inny wędkarz, Andrzej Jodłowski 5 lat temu złowił suma liczącego prawie 2 metry. Ryba po sesji zdjęciowej również trafiła z powrotem do wody. Na starosądeckie stawy bardzo łatwo trafić. Znajdują się one przy drodze wojewódzkiej 969.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE