Bulwar Rysiów w Nowym Sączu będzie wyremontowany

i

Autor: Michał Rejduch Bulwar Rysiów w Nowym Sączu będzie wyremontowany

Na razie to tor przeszkód dla spacerujących. Bulwar Rysiów będzie wyremontowany

2022-12-07 7:52

Będzie remont Bulwaru Rysiów nad rzeką Kamienicą w Nowym Sączu. W planach są prace na całym odcinku, od mostu na ulicy Lwowskiej do mostu na ulicy Tarnowskiej. Prace mają się rozpocząć jeszcze w grudniu, ale wszystko zależy od pogody.

Nowy Sącz. Bulwar Rysiów pójdzie do remontu

Bulwar Rysiów to popularny deptak spacerowy wzdłuż Kamienicy w centrum Nowego Sącza. Często korzystają z niego mieszkańcy pobliskich domów i bloków. Latem można spotkać tu fanów biegania, a także jazdy na rowerze. Niestety, trzeba uważać, bo wystarczy chwila nieuwagi i można skręcić sobie nogę. Nawierzchnia jest fatalnym stanie technicznym. W wielu miejscach jest zapadnięta, co często widać po deszczu, kiedy tworzą się ogromne kałuże. Są szanse na to, że w najbliższym czasie wszystko się zmieni, bo władze miasta obiecały remont. Od dawna zabiegał o to radny miasta Krzysztof Ziaja.

W Nowym Sączu powstały muzealne gabloty dla niepełnosprawnych

Na tym terenie od kilkudziesięciu lat nie było prowadzonych żadnych prac remontowych. Szczególnie po opadach deszczu poruszanie się tym traktem jest mocno utrudnione. Mam zapewnienie pana prezydenta, że Miejski Zarząd Dróg w najbliższym czasie podejmie prace remontowe. Ma się tu pojawić nowa nawierzchnia asfaltowa. Miejsce zyska nowy blask i będzie bardzo przyjazne oraz bezpieczne dla mieszkańców — mówi radny Krzysztof Ziaja, który starał się o remont tego miejsca.

Sonda
Czy lubisz podziwiać świąteczne dekoracje?

Bulwar Rysiów w Nowym Sączu zmieni się

Remont ma się zacząć na przełomie grudnia i stycznia. Wszystko zależy jednak od pogody. Są jednak duże szanse na to, że wiosną mieszkańcy okolicznego osiedla będą mogli przespacerować się nowo wyremontowanym deptakiem. Tu warto dodać, że w ostatnim czasie nieco zmieniło się otoczenie przy bulwarze. Dwa lata temu miasto postawiło tu urządzenia siłowni plenerowej, a plac zabaw znajdujący się na osiedlu sąsiadującym z bulwarem został odnowiony. Bulwar imię rodzeństwa, Zofii i Zbigniewa Rysiów otrzymał w 2014 roku. Zofia Rysiówna w trakcie II wojny światowej była łączniczką ruchu oporu. Po wojnie została znaną aktorką. Zagrała w kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telwizji. Zbigniew Ryś, z zawodu adwokat, był żołnierzem AK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE