Na nich zawsze można liczyć! Strażacy z Nowego Sącza ratowali bobra i łabędzia

2022-01-22 11:52
Strażacy z Nowego Sącza ratowali bobra i łabędzia
Autor: PSP Nowy Sącz Strażacy z Nowego Sącza ratowali bobra i łabędzia

Kolejne nietypowe interwencje strażaków z Nowego Sącza. Tym razem ratowników wezwano do bobra, który złapał się w rozłożone wnyki oraz łabędzia, który utknął w nurcie rzeki.

Do pierwszej akcji strażacy pojechali do Świniarska. Na miejscu okazało się się, że na terenie elektrowni wodnej na rzece Dunajec zauważono łabędzia, który nietypowo się zachowuje. Ptak znajdował się na wodzie w części elektrowni, która odpowiada za doprowadzenie wody do turbin elektrowni. Było to niebezpieczne zarówno dla samego ptaka jak i elektrowni.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ubrano strażaków w kamizelki asekuracyjne oraz podjęto próbę zmuszenia Łabędzia do samodzielnego wyjścia przez śluzę do rzeki Dunajec. To jednak okazało się nieskuteczne. Na prośbę strażaków wyłączono elektrownię co spowodowało ustanie nurtu. Następnie zwodowano ponton wraz z ratownikiem, którym podpłynięto i złapano łabędzia. Ptak został przeniesiony w bezpieczne miejsce i wypuszczony – informują strażacy z Nowego Sącza.

Do kolejnego nietypowego wezwania strażacy pojechali na ulicę Zalesie w Nowym Sączu. Tam ratowano bobra, który złapał się w rozłożone wnyki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na brzegu potoku bóbr złapał się za ogon w rozłożone wnyki. Działania strażaków polegały zabezpieczeniu bobra kocem oraz uwolnieniu ogona z metalowej linki - podają strażacy.

QUIZ. Sobotnia ortografia tylko dla mistrzów. Jesteś wśród nich i osiągniesz 14/15?

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę słowo, które na pewno znacie...

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE