Festiwal Fun&Classic

i

Autor: www.mcksokol.pl Scena ze spektaklu „Maestrissimo – Pagagnini 2”

Muzyka poważna z dużym przymrużeniem oka. Przed nami festiwal "Fun and Classic"

2022-02-20 10:10

Do kolejnej edycji Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun and Classic przygotowuje się Małopolskie Centrum Kultury Sokół z Nowego Sącza. Jest on organizowany na zakończenie karnawału. Co nas czeka w tym roku?

Muzyka poważna dla każdego

Na tym festiwalu muzyka poważna zyskuje zupełnie inne znaczenie. A to wszystko za sprawą artystów, którzy muzyką  klasyczną bawią się na różne sposoby. Już 24 lutego w Małopolskim Centrum Kultury Sokół wystartuje 19. edycja Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun and Classic. Artyści, którzy wystąpią na nim, do muzyki poważnej podchodzą z dużym przymrużeniem oka.

Wyremontowana czytelnia dla dzieci w Sądeckiej Bibliotece

Artyści, którzy podczas festiwalu występują, to są osoby wykształcone, wirtuozi muzyczni, którym czegoś w tych klasycznych nurtach brakuje i chcieliby pokazać takie trochę inne „ja”. Dlatego też bawią się tą muzyką, nie traktują jej śmiertelnie poważnie, sztampowo. Wbrew określeniu „muzyka poważna”,  można nią się bawić, można ją odbierać na swój sposób. W trakcie koncertów nie brakuje także dobrego humoru – mówi Liliana Olech z MCK Sokół.

Sonda
Czy lubisz muzykę klasyczną?

Kto wystąpi na festiwalu w Nowym Sączu?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku dyrektorem artystycznym jest Waldemar Malicki, którego również zobaczymy na scenie w jednym ze spektakli zatytułowanym „Wirtuoz i Małgorzata”. W ramach festiwalu na scenie Sokoła wystąpi również brytyjski duet prezentujący muzykę w wydaniu komediowym. Będą to Rebecca Carrington i Colin Brown. Widzów czeka także spektakl „Maestrissimo – Pagagnini 2” pokazujący perypetie kwartetu smyczkowego w nieokreślonym okresie między XVII a XVIII wiekiem. Festiwal zawsze odbywa się na zakończenie karnawału. W tym roku zacznie się on 24 lutego i potrwa do 1 marca. Bilety można już kupować w kasie MCK Sokół.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE