Elektryczne hulajnogi w Nowym Sączu

i

Autor: Darek Ryś Elektryczne hulajnogi w Nowym Sączu

Miejskie hulajnogi w Nowym Sączu działają od miesiąca. Chętnie je pożyczamy! Znamy dane!

2022-05-23 10:00

Sądeczanie polubili miejskie hulajnogi. Elektryczne pojazdy z których można korzystać od miesiąca cieszą się sporym zainteresowaniem wśród nastolatków, ale też osób dorosłych. Sądeczanie najchętniej wypożyczają je popołudniami.

W Nowym Sączu jest około 70 takich pojazdów

Zainteresowanie jest duże – pokazują to statystyki firmy, która zarządza wypożyczalnią. Najchętniej mieszkańcy miasta hulajnogi wykorzystują do pokonania krótkich tras. Miejskie hulajnogi najczęściej wypożyczane są w Rynku, Parku Strzeleckim oraz w okolicy galerii handlowej przy ul. Lwowskiej. Pomysł sprawdził się. Do tej pory pojazdy wypożyczono je ponad tysiąc razy. Z miejskich hulajnóg korzystają zarówno dorośli, młodzież, ale też dzieci.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

Najczęściej wypożyczający pokonują dystans około 3 kilometrów. Widać, że hulajnoga służy do tego, żeby omijać korki. Najchętniej sądeczanie wypożyczają je miedzy godziną 13 a 18. Najliczniejsza grupa, która korzysta z wypożyczalni to osoby w wieku 18 – 30 lat, ale obserwujemy również wypożyczenia przez osoby, powyżej 50 roku życia – mówi Beata Cieszyńska, z firmy, która zajmuje się obsługą miejskiej wypożyczalni.

Sonda
Lubisz jeździć na hulajnodze elektrycznej?

Masz Kartę Nowosądeczanina? Za przejazd zapłacisz mniej!

Wypożyczalnia działa już miesiąc, a najwięcej wypożyczeń zanotowano w pierwszych dniach jej działalności. Do wypożyczenia hulajnogi potrzebna jest aplikacja blinkee.city, którą pobiera się na smartfony. W aplikacji musimy się zarejestrować , podpiąć kartę płatniczą albo doładować konto z którego będą pobierane opłaty. Za uruchomienie hulajnogi zapłacimy 2 złote, a za każdą przejechaną minutę 69 groszy. Mieszkańcy Nowego Sącza, którzy w portfelach mają Karty Nowosądeczanina dostaną zniżkę. Będzie to 15 procent.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE