Rynek Miasteczka Galicyjskiego

i

Autor: Michał Rejduch Rynek Miasteczka Galicyjskiego

Miasteczko Galicyjskie jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce

2022-06-22 12:28

Taka promocja przed wakacjami na pewno się przyda. Jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie sądeckim zostało nagrodzone w jedenastej edycji rankingu TOP Atrakcje 2022. Chodzi o Miasteczko Galicyjskie z Nowego Sącza.

Podróż w czasie kilka kilometrów od centrum Nowego Sącza

Miasteczko Galicyjskie przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu znajduje się w pobliżu nowosądeckiego skansenu. O ile w Sądeckim Parku Etnograficznym znajdują się zabytkowe obiekty, o tyle Miasteczko Galicyjskie zostało wybudowane kilkanaście lat temu na wzór dawnych miasteczek, które były w naszym regionie. We wnętrzach domów znajdziemy za to zabytkowe wyposażenie. Jest tu starodawna apteka, zakład zegarmistrzowski, sklep kolonialny, remiza strażacka, czy domy.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Jest to kopia budynków, które kiedyś istniały w Lanckoronie, Starym Sączu. Wybrane zostały takie obiekty, które były charakterystyczne dla zabudowy małomiasteczkowej. Rynek mamy wyłożony kocimi łbami, na środku stoi studnia, jest też ratusz – mówi Daniel Lachor z nowosądeckiego muzeum.

Sonda
Czy podoba Ci się ratusz w Nowym Sączu?

Zestawienie najciekawszych atrakcji turystycznych po raz jedenasty przygotował portal podróżniczy www.poskieszlaki.pl. Miasteczko Galicyjskie działa od maja 2011 roku. Odwiedzający mogą zobaczyć tu 20 różnych budynków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE